Category GLUKOMETRY

JAKI WYBRAĆ GLUKOMETR?

Lekarz pomoże  w wyborze

Jaki wybrać glukometr? Wykaz glukometrów zamieszczony w czasopiśmie "PEN. Cukrzyca i Otyłość".W aptekach i sklepach medycznych dostępnych jest coraz więcej typów glukometrów o różnorodnych funkcjach i parametrach. Pacjenci liczą, że lekarz prowadzący pomoże im w wyborze najbardziej odpowiedniego dla nich urządzenia.  Wiadomo, że prawidłowa obsługa glukometru jest podstawowym warunkiem dobrej samokontroli przez pacjenta przebiegu i leczenia cukrzycy. Codzienna, samodzielna kontrola poziomu glukozy należy do podstawowych, obowiązkowych czynności osoby chorej na cukrzycę. Dobierając odpowiedni glukometr trzeba uwzględniać przede wszystkim stopień samodzielności i przygotowania pacjenta.

Glukometry dopuszczone do sprzedaży na terenie Unii Europejskiej muszą spełniać międzynarodowe standardy dotyczące między innymi dokładności. Na opakowaniu powinien znajdować się znak „CE” (Conformité Européenne). Mówi on o tym, że oznakowany produkt spełnia wymagania wszystkich odnoszących się do niego dyrektyw.

Czytaj dalej . . .

Glukometr Diagnostic Gold SystemGlukometr Diagnostic Gold

jest nowoczesnym urządzeniem przeznaczonym do pomiaru poziomu glukozy we krwi. Pomiar odbywa się metodą biosensoryczną z wykorzystaniem enzymu GOD. Gwarantuje to precyzyjne wyniki pomiaru oraz wysoką odporność na wszelkie substancje chemiczne, w tym cukry inne niż glukoza.

Jako jeden z nielicznych na rynku Diagnostic Gold wykonany jest w technologii Code-free – nie wymagającej kodowania. Eliminuje to potrzebę wprowadzania kodu lub zmiany klucza kodującego przy zmianie opakowania pasków testowych. Kształt jest dopasowany do dłoni, a użyte przeciwpoślizgowe materiały ułatwiają korzystanie z urządzenia nawet dla osób o mniej sprawnych dłoniach. Wynik wyświetlany jest na dużym, czytelnym wyświetlaczu.

Glukometr Diagnostic Gold  charakteryzuje się wyjątkowo przejrzystym menu i intuicyjną obsługą. Najwyższa jakość podzespołów elektronicznych umożliwia wykonanie nawet  10 000 pomiarów na jednej baterii – 10 razy więcej od standardowego glukometru. Pomiar trwa 5 sekund i jest no niego potrzebne tylko 0,9 mikrolitra krwi.

Więcej informacji:  www.diagnosis.pl


Produkt pięciokrotnie wyróżniony w plebiscycie Czytelników magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość”  – DOBRE DLA DIABETYKA .


Czytaj dalej . . .

Glukometr Cera-ChekCERA-CHEK

Nowość na polskim rynku system do monitorowana stężenia glukozy we krwi – CERA-CHEK  1Code, wyróżniający się wieloma innowacyjnymi cechami, które gwarantują wyjątkową dokładność, higienę i bezpieczeństwo pomiaru.  Szybki pomiar, mała próbka krwi, prosta obsługa i szeroki zakres pomiarowy pozwalają na zastosowanie systemu przez personel medyczny, w tym pomiary u kobiet w ciąży i noworodków, jak i do użytku domowego.

więcej informacji: www.hand-prod.com.pl


Czytaj dalej . . .

Glukometr Glucocard 01 - mini plusJaki glukometr?

W aptekach i sklepach medycznych dostępnych jest coraz więcej typów glukometrów o różnorodnych funkcjach i parametrach. Pacjenci liczą, że lekarz prowadzący pomoże im w wyborze najbardziej odpowiedniego dla nich urządzenia.  Wiadomo, że prawidłowa obsługa glukometru jest podstawowym warunkiem dobrej samokontroli przez pacjenta przebiegu i leczenia cukrzycy. Codzienna, samodzielna kontrola poziomu glukozy należy do podstawowych, obowiązkowych czynności osoby chorej na cukrzycę. Dobierając odpowiedni glukometr trzeba uwzględniać przede wszystkim stopień samodzielności i przygotowania pacjenta.

Jaki model? Typ?

Jak podkreśla dr  Małgorzata Arciszewska  ze Specjalistycznego Ośrodka Internistyczno –Diabetologicznego w Białymstoku, trzeba uwzględnić przede wszystkim preferencje i  możliwości pacjenta, aby chętnie korzystał ze sprzętu, by nie sprawiało mu to trudności. Dużą rolę odgrywa tu jego poziom edukacji ogólnej i sprawność manualna. Diabetolodzy coraz częściej mają możliwość bezpośredniego nadzorowania pacjentów. Polecając im określony typ glukometru, zwracają uwagę na oprogramowanie komputerowe, przystosowane do ściągania i opracowywania danych z pamięci urządzenia na komputerze w poradni diabetologicznej.

– Pacjenci najchętniej wybierają ten typ glukometru, który najbardziej spełnia ich oczekiwania – zauważa dr Arciszewska. – Osobom starszym wystarcza prosty model, młodsi, którzy chętniej sięgają po gadżety, zwracają uwagę na nowoczesny desing urządzenia, a zwolennicy komputerów na to, jak wiele glukometr posiada funkcji i jak dużą ma pamięć.

Szukasz glukometru? –    KLIKNIJ TU

Czytaj dalej . . .

CENY PASKÓW TESTOWYCH DO GLUKOMETRÓW OD 1 MARCA 2013 R.

Abra, test paskowy,

50 pasków

30%

11,91

Abra, test paskowy,

50 pasków

ryczałt

3,2

Accu-Chek Active, test paskowy,

50 pasków

30%

12,59

Accu-Chek Active, test paskowy,

50 pasków

ryczałt

3,2

Accu-Chek Go, test paskowy,

50 pasków

30%

12,59

Accu-Chek Go, test paskowy,

50 pasków

ryczałt

3,2

Accu-Chek Performa, test paskowy,

50 pasków

30%

11,91

Accu-Chek Performa, test paskowy,

50 pasków

ryczałt

3,2

Ascensia Entrust paski testowe

50 pasków

30%

12,84

Ascensia Entrust paski testowe

50 pasków

ryczałt

3,45

 

Czytaj dalej . . .

Glukometr Wellion Calla LightGlukometry Wellion CALLA są nowo opracowanymi urządzeniami do samokontroli poziomu glukozy we krwi.

 Glukometr Wellion CALLA Light

 • Ze względu na podświetlenie ekranu i super duże cyfry, wyniki pomiaru są łatwe do odczytu. Dla wielu osób chorych na cukrzycę niezwykła czytelność wyniku jest ogromnym ułatwieniem w ich codziennym życiu. Dodatkowo można ustawić limity dla wysokich lub niskich wartości glukozy we krwi. Jeśli limity te zostaną przekroczone odczyt będzie wyświetlany z odpowiednią treścią alarmu. Wyświetlanie tych znaków zwiększa świadomość użytkownika o zagrożeniu hipo- lub hiperglikemią i ułatwia mu odpowiednią reakcję. Jest możliwość, aby oznaczyć odczyty jako PRZED lub PO posiłku, co pozwala na lepszą analizę poposiłkowego stężenia glukozy...
Czytaj dalej . . .

Glukometr Accu-ChekOd początku września testy paskowe Accu-Chek Performa objęte są refundacją. Można je stosować w glukometrach Accu-Chek Performa Nano oraz Accu-Chek Performa Combo.

Testy paskowe Accu-Chek Performa od września br. objęte są refundacją. Można je stosować
w dwóch glukometrach: Accu-Chek Performa Nano oraz Accu-Chek Performa Combo (Accu-Chek Performa Combo współpracuje z pompą insulinową Accu-Chek Spirit Combo).

Glukometr Accu-Chek Performa Nano jest dedykowany szczególnie młodym
i aktywnym osobom, które zwracają uwagę na wygląd przedmiotów wokół nich – także tych przeznaczenia medycznego. Cechuje go dokładność pomiaru, niewielki rozmiar i nowoczesny design. Accu-Chek Performa Nano jest wyposażony w wiele funkcji i usprawnień, ułatwiających codzienne życie z cukrzycą...

Czytaj dalej . . .

Glukometr Evercare

– Automatyczne kodowanie zapewnia dokładność i bezpieczeństwo pomiaru
– Wiarygodny pomiar i minimalizacja interferencji. Największa liczba nieinterferujących substancji (74 substancji endo i egzogennych)
– Wszechstronność – hematokryt od 0% do 70% – testy paskowe mogą być stosowane u noworodków
– Bezpieczeństwo – pomiar biosensoryczny, a metoda GDH-FAD gwarantuje wiarygodne wyniki pomiaru pomimo obecności cukrów prostych, innych niż glukoza
– Wbudowany port USB i kabel ułatwiający połączenie glukometru z komputerem
– Podświetlony port testowy
– Automatyczny wyrzut testu paskowego
– Średnie glikemii: 7,14,21,28,60 i 90
– Znaczniki pomiarów: ogólny, na czczo, po posiłku
– Automatyczne wyłączanie po 3 minutach bezczynności
– Czujnik minimalnej objętości próbki krwi...

Czytaj dalej . . .

Glukometr Glucocard 01-plusNajnowszy, wysokiej jakości glukometr Glucocard 01-mini plus łączy wyjątkową precyzję pomiarów z łatwą, intuicyjną obsługą. Glucocard 01-mini plus spaja funkcje dostępne w innych, oferowanych na polskim rynku urządzeniach, a ponadto daje pacjentowi wiarygodność i powtarzalność wyników poprzez autokodowanie (korzyść: bezpieczeństwo prowadzonej terapii).

W zestawie znajduję się:

 • glukometr Glucocard 01 – mini plus
 • nakłuwacz
 • 10 lancetów Multilet Super Soft
 • 10 pasków testowych Glucocard 01 Sensor

Cechy GLUCOCARD 01– mini plus:

 • autokodowanie
 • najmniejsza próbka krwi 0,3 mikrolitra
 • wynik w 7 sekund
 • flagowanie pomiarów: -przed, -po posiłku, -wysiłek fizyczny
 • graficzna prezentacja 6 ostatnich wyników – trend
 • wyniki średnie 7, 14, 30 i 90 dni – alternatywa ...
Czytaj dalej . . .

Glukometr Glucocard 01-mini plus

Styczniowe zamieszanie z listą  leków refundowanych i sposobem realizacji recept  jest sporym utrudnieniem dla wszystkich chorych, zmuszonych do zażywania leków, stosujących różne preparaty i urządzenia medyczne. Przede wszystkim trudno jest  zrozumieć co komu się należy, ile powinno się zapłacić i gdzie realizować recepty aby nie stracić. Chory , szczególnie ten z chorobą przewlekłą nie może czekać aż się wszyscy dogadają i przestaną  się kłócić co kto powinien, jak i kiedy.  Skłóceni podkreślają, że najważniejszy jest interes pacjenta ale  to co się dzieje zaprzecza temu twierdzeniu.

Diabetycy, którzy regularnie mierzyli poziom cukru we krwi, korzystali z ulubionych i sprawdzonych glukometrów postawieni zostali do odpowiedzi na pytanie : Co dalej? Jaki Glukometr? Jakie paski testowe? Tu też wiele się zmieniło. Zanim jednak wszystko okaże  się jasne i ustalone będą  klarowne zasady przedstawiamy jeden z nowych glukometrów, do którego można kupić paski na receptę.  To oferta dla tych, którzy dbają o dokładność, cenią nowoczesność  a zarazem prostotę. Glukometr Glucocard 01-mini plus już  jest  hitem. Przeznaczony dla osób młodych i starszych.  Słowo  „mini„ określa go jako niewielkie urządzenie ale z  wyraźnym, czytelnym  ekranem.  Jest już w sprzedaży i można go zamówić  pisząc na adres:   magazynpen@wp.pl.   Koszt   takiego urządzenia to 75 zł (najtaniej!) + koszty przesyłki.  To nie jedyny Glukometr wart uwagi. W sprzedaży są też dobre glukometry  Diagnostic Gold System uznane przez czytelników magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość” w plebiscycie „Dobre dla Diabetyka” jako  najlepsze.  W ofercie glukometrów, do których można otrzymać tańsze  paski  na receptę jest ich kilkanaście. Wybór należy do użytkownika.

Czytaj dalej . . .