Superprodukt 2017. Dobre dla diabetykaDobre dla Diabetyka 2017

Po raz  ósmy  redakcja magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość” jest organizatorem plebiscytu,Superprodukt 2017 w którym Czytelnicy wybiorą  najlepszy produkt roku. W tegorocznej edycji plebiscytu w każdej z pięciu kategorii uczestniczyć będzie po 10 produktów.  Zostaną one nominowane spośród  wszystkich zgłoszonych  przez diabetyków, producentów, sklepy i hurtownie. W każdej kategorii Czytelnicy poprzez głosowanie wybiorą Superprodukt 2017. Tytuł zwycięzcy otrzyma produkt, który w swej kategorii zbierze najwięcej głosów. Zapraszamy do zgłaszania produktów w następujących  kategoriach: 1. Sprzęt do samokontroli, 2. Preparaty i produkty wspomagające, 3. Środki żywności, 4. Kosmetyki i preparaty do pielęgnacji ciała, 5. Inicjatywy, akcje i przedsięwzięcia  edukacyjne .

Propozycje produktów należy przesyłać na kartkach pocztowych adresując: Redakcja „PEN. Cukrzyca i Otyłość”, ul. Piękna 3, 15-282 Białystok z dopiskiem „Plebiscyt”. Można też zgłosić produkt  wysyłając SMS na numer  606 74 20 33 albo wysyłając e-maila na adres: magazynpen@wp.pl.  Zgłoszenia przyjmowane będą do 20 maja br.

Regulamin plebiscytu I Regulamin głosowania:    TU

A oto produkty, które zostały wyróżnione w dotychczasowych, siedmiu edycjach plebiscytu :

Dobre dla Diabetyka 2016:

Diagnosis S.A. –  w kategorii  Sprzęt do samokontroli – Ciśnieniomierz automatyczny naramienny UA-651, A-Z Medica – w kategorii Preparaty i produkty wspomagające – A-Z Nopal,  Medmess – w kategorii  Środki żywności, soki, napoje  – Płynna glukoza 1 WW o smaku pomarańczowym 10 saszetek po 12 ml,  Genoscope – w kategorii Kosmetyki i preparaty do pielęgnacji ciała – DIABETEGEN, krem wspomagający regenerację tkanki,  Polskie Stowarzyszenie Diabetyków, Oddział Wojewódzki w Białymstoku – w kategorii – Inicjatywy, akcje i przedsięwzięcia edukacyjne – Czwartkowe obiady u Diabetyków.

Dobre dla Diabetyka 2015:

Diagnosis S.A. –  w kategorii  Sprzęt do samokontroli – Ciśnieniomierz automatyczny naramienny UA-651,  AZ-Medica  –  w kategorii:  Preparaty, środki żywności oraz napoje  dla diabetyków – Suplement  diety Trigonella,   Avet Pharma  – w kategorii:  Preparaty, środki żywności oraz napoje  dla diabetyków – Suplement diety   Morwa Biała,  Genoscope  – w kategorii: Kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała  Krem Diabetegen,   Pharmbos –  w kategorii: Kosmetyki i produkty do pielęgnacji ciała – Flexigen maść do  stóp,  Oddział  Wojewódzki  PSD w Białymstoku –  w kategorii: Inne produkty i usługi dla diabetyków  Czwartkowe obiady  u Diabetyków.

Dobre dla Diabetyka 2014:

Diagnosis S.A. – Glukometr  Diagnostic Gold System , Superprodukt 2014, Avet Pharma –  Morwa Biała Plus,  Superprodukt 2014, Elanda  – Herbatka wspomagająca prawidłowy poziom cukru, Superprodukt 2014, Genoscope  –  Diabetegen Forte,     Superprodukt 2014.

Dobre dla Diabetyka 2013:

AZ Medica – A-Z Granat 60 kapsułek, Bioton – Krem do stóp  Prodiab 100g, Elanda – Herbatka wspomagająca prawidłowy poziom cukru, Avet Pharma – Morwa Biała Plus, Neuca– Program Pomocy Pacjentom.

 Dobre dla Diabetyka 2012:

Diagnosis Sp. z o.o. –  Glukometr Diagnostic Gold System, JJW s.j. – Kolekcja skarpetek zdrowotnych dla diabetyka, Domos Polska – Zielony Listek Stevia  Słodzik naturalny, Bioton S.A. – Glukometr glucocard 01 mini plus, Colfarm S.A.- Colfarm Cynamon.

Dobre dla Diabetyka 2011:

Diagnosis Sp. z o.o. –  Glukometr Diagnostic Gold System, Maxcom – Telefon komórkowy MM450BB,  Wawel Spółka Akcyjna – Czekolada Mleczna Bez Cukru, JJW s.j. – Skarpety dla diabetyków z włóknami srebra, Oceanic S.A. – AA Therapy dla diabetyków Krem zmiękczający do stóp.

Dobre dla Diabetyka 2010:

Pharmbos – Glukometr Evolution, Farmapol – Topinulin® Diabetes, Lifescan – Glukometr Onetouch Horizon, Polconsult – Dopelhertz  Aktiv na Poziom Cukru, Oceanic – AA Therapy – Dla diabetyków krem do stóp, Paula – Crispy –  Chrupiące plasterki jabłka, Alpha Net – Mój Komputerowy Dietetyk 2.0.

Przy zakupach sięgaj po produkty wyróżnione w naszym plebiscycie. To gwarancja dobrej jakości wyróżnionej przez konsumenta.


REGULAMIN PLEBISCYTU CZYTELNIKÓW MAGAZYNU „PEN. CUKRZYCA I OTYŁOŚĆ”

 DOBRE DLA DIABETYKA 2017

EDYCJA VIII

SUPERPRODUKT 2017

 1. Zgłaszanie produktów do plebiscytu „Dobre dla Diabetyka 2017.

– Do plebiscytu „Dobre dla Diabetyka 2017” można zgłosić preparaty, urządzenia, programy, usługi przeznaczone dla osób chorych na cukrzycę, wspomagających leczenie, ułatwiających codzienne życie diabetyków w następujących kategoriach:

 1. Sprzęt do samokontroli, 2. Preparaty i produkty wspomagające, 3. Środki żywności, 4. Kosmetyki i preparaty do pielęgnacji ciała, 5. Inicjatywy, akcje i przedsięwzięcia edukacyjne .

– W każdej kategorii można zgłosić dowolną liczbę produktów.

– Do plebiscytu nie można zgłaszać specyfików  i leków na receptę, przepisywanych przez lekarzy, refundowanych.

– Zgłoszenia produktu do plebiscytu może dokonać chory na cukrzycę, jego opiekun, stowarzyszenie chorych na cukrzycę, diabetolog lub producent specyfiku a także hurtownia, sklep, producent.

– Produkt po weryfikacji polegającej na potwierdzeniu przydatności dla diabetyków  może zostać zakwalifikowany do plebiscytu lub w uzasadnionych przypadkach odrzucony.

– Produkty, które uczestniczyły we wcześniejszych edycjach  plebiscytu „Dobre dla Diabetyka”, w tym wyróżnione,  mogą  zostać zakwalifikowane do kolejnych edycji plebiscytu.

– Do plebiscytu zakwalifikowanych będzie po 10 produktów w każdej kategorii.

 1. Termin zgłaszania produktów do udziału w plebiscycie

– Zgłoszenia produktu do plebiscytu przyjmowane będą do 20 maja 2017 r.

– Termin zgłoszeń w uzasadnionych przypadkach może zostać przedłużony przez Organizatora Plebiscytu

– Zgłoszenia zawierające: nazwę produktu, producenta, krótki opis  należy przesyłać e-mailem na adres: magazynpen@wp.pl lub listem na adres redakcji magazynu „PEN” , ul. Piękna 3, 15-282 Białystok z dopiskiem : „Plebiscyt”.

 1. Prezentacja produktów plebiscytowych

– Zakwalifikowane produkty do Plebiscytu prezentowane będą na łamach wydawanego przez Organizatora pisma  „PEN. Cukrzyca i Otyłość” –  Poradnik Diabetyka   oraz na redakcyjnej stronie  internetowej: www.magazynpen.com.pl i stronach partnerów, w tym m.in. : www.diabetycy24.p,www. lekmedia.pl i innych.

– Uczestnik plebiscytu może we własnym zakresie i na własny koszt  prezentować (zamieszczać w postaci reklamy, informacji)  produkty biorące udział w Plebiscycie zarówno w piśmie Organizatora , jak i w innych mediach w Polsce bez ograniczenia.

 1. Głosowanie

– Głosowanie odbywa się za pośrednictwem kuponów zamieszczanych na łamach magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość” i w Internecie na stronie www.magazynpen.com.pl  lub poprzez SMS wysyłany na podany przez organizatora numer.

–  Wśród wszystkich głosujących rozlosowane zostaną nagrody rzeczowe przyznane w drodze konkursu.

 1. Rozstrzygnięcie plebiscytu

– Po zakończeniu głosowania  i podliczeniu wszystkich głosów ustalona zostanie lista  produktów, na które oddano największą liczbę  głosów.  Produkt, który otrzyma najwięcej głosów w każdej kategorii otrzyma tytuł SUPERPRODUKT 2017.

– Producenci (dystrybutorzy) produktów, które  zwyciężyły w plebiscycie otrzymają dyplomy-certyfikaty  z prawem używania  hasła promocyjnego „ Produkt wyróżniony przez czytelników w plebiscycie Magazynu Pen. Cukrzyca i Otyłość – Dobre dla Diabetyka”.

– Producenci (dystrybutorzy) produktu, który uzyskał  w trzech dowolnych edycjach plebiscytu wyróżnienie  otrzymują  certyfikat „Dobre dla Diabetyka” na okres 3 lat oraz puchar.

 1. Inne

–  Werdykt komisji plebiscytowej, w skład które wchodzą przedstawiciele redakcji i wydawcy jest ostateczny .

– Reklamacje dotyczące przebiegu plebiscytu lub jego wyników przyjmowane są na piśmie i rozstrzygane przez zespół plebiscytowy w składzie jw.

Białystok, dnia 26 lutego  2017 r.


REGULAMIN GŁOSOWANIA

Plebiscyt „Dobre dla Diabetyka 2017

SUPERPRODUKT  2017

 1. GŁOSOWANIE

 2. Produkty uczestniczące w plebiscycie „Dobre dla Diabetyka 2017” prezentowane będą w 2. 3.i 4. numerze magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość”- Poradnik Diabetyka oraz na stronach internetowych  www.magazynpen.com.pl i www.diabetycy24.pl.

Głosować można za pośrednictwem kuponów drukowanych w magazynie „PEN.Cukrzyca i Otyłość”, na stronie magazyn pen.com. pl i www.diabetycy24.pl lub za pośrednictwem SMS.

Głosowanie za pośrednictwem kuponów

Kupony drukowane będą w magazynie „PEN. Cukrzyca i Otyłość”- Poradnik Diabetyka nr 2, 3 i 4. Głosy są ważne na wyciętych  z czasopisma kuponach przesłanych w terminie do 20  listopada 2017 r. na  adres: Magazyn PEN, ul. Pułaskiego 123/42, 15-337 Białystok z dopiskiem na kopercie lub karcie pocztowej ”Plebiscyt”. Kupony przesłane po terminie nie zostaną uwzględnione.

Głosowanie w Internecie

Od 1 czerwca  2017 r. na stronach www.diabetycy24.pl i www.magazynpen.com.pl prezentowane będą wszystkie produkty zgłoszone do udziału w plebiscycie.  Głosowanie polega na zaznaczeniu w każdej kategorii jednego produktu.  Głos jest ważny, gdy zaznaczony jest przynajmniej jeden produkt w jednej z pięciu kategorii.

Każdy uczestnik plebiscytu może głosować dowolną ilość razy, chyba że ilość ogranicza   system komputerowy.

Głosowanie  za pomocą SMS-ów

Każdy produkt uczestniczący w plebiscycie posiada kod sms (np. EDA.20, EDA33).  Aby głos był ważny wystarczy wysłać SMS na numer (zostanie podany ) w treści podając kod produktu. Wszystkie produkty z kodami zamieszczone zostaną w magazynie „PEN. Cukrzyca i Otyłość” – Poradnik Diabetyka oraz na stronach internetowych: www.diabetycy24.pl i www.magazynpen.com.pl. Głosowanie trwać będzie od 1 czerwca 2017 r. od godz. 14.00 do 20 listopada 2017 r. , do godz. 14.00. Można oddać dowolną iloścć głosów, chyba, że system SMS na to nie pozwoli. SMS-y wysłane po ustalonym terminie głosowania nie zostaną uwzględnione.

 1. ROZSTRZYGNIĘCIE PLEBISCYTU

 2. Po zakończeniu głosowania i podliczeniu wszystkich głosów wyłoniony zostanie w każdej

z czterech kategorii produkt, na który oddano najwięcej głosów. Uzyska on miano  „Superproduktu 2017”.

 1. Producenci (dystrybutorzy) produktów, które zwyciężyły w plebiscycie otrzymają dyplomy –

certyfikaty  z prawem używania  hasła promocyjnego „ Produkt wyróżniony przez czytelników

w plebiscycie magazynu „Pen. Cukrzyca i Otyłość „ – „Dobre dla Diabetyka”.

 1. Producenci (dystrybutorzy) produktu, który uzyskał w trzech dowolnych edycjach

plebiscytu wyróżnienie  otrzymują  certyfikat „Dobre dla Diabetyka” na okres 3 lat

oraz  puchar.

 1. Przewidziane są upominku dla głosujących. Sposób przyznawania i listę upominków określa odrębny regulamin.

III. INNE

 1. Werdykt komisji plebiscytowej, w skład której wchodzą przedstawiciele redakcji i wydawcy

jest ostateczny .

 1. Reklamacje dotyczące przebiegu plebiscytu lub jego wyników przyjmowane są na piśmie i

rozstrzygane przez zespół plebiscytowy w składzie jw.

 1. Organizatorem plebiscytu jest redakcja magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość”, ul. Piękna 3, 15

– 282 Białystok.

 1. Adres do korespondencji j.w oraz adres mailowy: magazynpen@wp.pl

Białystok, 26 lutego 2017 r.