WAKACYJNE WYDANIE PEN-a

PEN. Cukrzyca i OtyłośćWakacje to czas relaksu, kąpieli, podróży pełnych wrażeń. To czas kiedy zapomina się o diecie, odchudzaniu, chorobach.  Nie do końca … Osoby „naznaczone” cukrzycą wiedzą najlepiej, że  nie można zapominać  o glukometrze, insulinie, przelicznikach i wielu jeszcze innych istotnych drobiazgach, nawet w czasie urlopu.

Najnowsze,  wakacyjne wydanie magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość”  przypomina diabetykom i ich opiekunom o letnich pułapkach , na jakie mogą się natknąć osoby chore. W 4 numerze „PEN-a” przeczytamy m.in. :

– O  słonecznych kąpielach, które mają swoich zagorzałych zwolenników, ale i zdecydowanych przeciwników. Kto ma rację? Opalanie jest wciąż modne,  ale … Przyspiesza procesy starzenia się skóry, uszkadza , a co najniebezpieczniejsze – zwiększa ryzyko rozwoju czerniaka. Cukrzyca jest chorobą ogólnorozwojową, obniża wydolność organizmu, a zatem jego mechanizmy obronne. W jej wyniku dochodzi do zmian m.in. w obrębie nerwów, również tych zaopatrujących skórę. Wszystko to dodatkowo sprzyja uszkodzeniom oraz utrudnia regenerację.  Więcej w artykule: „SŁONECZNA WITAMINA”.

– Niezacukrzony diabetyka nie zrozumie, chyba że… sam jest słodki. Pan Witek jest, i to od 13. roku życia, kiedy dowiedział się, że ma cukrzycę. Od początku lat 90. Wspólnie z żoną prowadzą pensjonat, gdzie – jak mówi pani Danuta – nie ma sauny, basenu, solarium, salonu odnowy i „takich tam różnych”, za to je się „na bank” zdrowo i smakowicie, a pobyt upływa jak u mamusi. Szczegóły w tekście pt. „PRZYSTAŃ DLA SŁODKICH GOŚCI”.

Stajesz na płytkę i już wiesz nie tylko, ile ważysz, ale jaką masz w ciele zawartość tłuszczu i wody, a nawet mięśni i kości. Te informacje, uzyskane dzięki nowoczesnym elektronicznym wagom łazienkowym, pozwalają na lepszą ocenę stanu naszego zdrowia jak również postępów naszej diety. Niezbędnym narzędziem dla każdego, kto chce dbać o zdrowie i kondycje fizyczną, jest prosty i powszechnie dziś znany przyrząd do pomiaru wagi naszego ciała – waga łazienkowa. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, przeczytaj tekst: „ROZWAŻ TYLE DANYCH”.

Rozkręca się plebiscyt „Dobre dla Diabetyka 2011”. Otrzymujemy kupony, SMS-y i głosy oddane na naszej stronie internetowej. Do zakończenia głosowania pozostało jeszcze dużo czasu. Wierzymy, że nasi Czytelnicy nie zapomną w czasie wakacji o plebiscycie. Tym bardziej, że do wygrania są super nagrody: telefon MaxCom MC 6800, aparat telefoniczny KXT480 (zobacz na stronie: www.maxcom.pl), jonizator PTV-A (www.jonizatory.com) oraz nowy, supernowoczesny gleukometr Gold System, (www.diagnosis.pl).

Od października rusza w Gdańsku studium kształcenia edukatorów. – Stale rosnąca zachorowalność na cukrzycę, także wśród dzieci, a z drugiej strony ogromny postęp w terapii cukrzycy, wymagają wprowadzania nowocześnie zorganizowanego systemu edukacji, która dotychczas wyglądała bardzo różnie, w zależności od lokalnych chęci i możliwości. Chodzi  o kształcenie profesjonalnych edukatorów ds.diabetologii – mówi  kierowniczka studium i współautorka programu kształcenia, prof. ndzw. dr hab.med. Małgorzata Myśliwiec. Więcej w materiale : ” EDUKACJA WPISANA W CUKRZYCĘ”.

Diagnosis wspólnie z redakcją magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość” prowadzi ogólnopolską akcję –  „Wymień stary glukometr na nowy z roczną  prenumeratą „PEN-a”. Z oferty może skorzystać każdy, kto zgłosi się do jednej z aptek przyjaznych diabetykom i zdecyduje się na zamianę starego glukometru na nowoczesny, gwarantujący precyzyjne wyniki, nie wymagający kodowania  glukometr  Diagnostic Gold System.  Oprócz nowego aparatu  każdy otrzyma bezpłatną,  roczną prenumeratę  magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość”.

Szczegóły w tekście pt. „WYMIEŃ STARY GLUKOMETR NA NOWY   Z ROCZNĄ PRENUMERATĄ „PEN-a”.

Więcej w papierowej wersji magazynu „PEN. Cukrzyca i Otyłość” nr 4/2011. Pismo  dostępne w całej Polsce w aptekach przyjaznych diabetykom, gabinetach i  centrach diabetologii oraz w prenumeracie.

Ten wpis został opublikowany w kategorii ARCHIWUM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.