Bieg do gwiazd. Książka dla Ciebie!

Okładka książki

Bieg do gwiazd. Książka dla Ciebie!

 „Bieg do gwiazd” Dominiki Smoleń –  to wstrząsająca historia o dziewczynie, która uczy się żyć na nowo. Historia, obok której nie można przejść obojętnie. To lektura nie tylko dla osób z cukrzycą, nie tylko dla tych, którzy dopiero co dowiedzieli się, że choroba zmieni ich dotychczasowe życie. Niekorzystna diagnoza to nie zawsze przysłowiowy koniec świata, chociaż prawie każdy z nas tak to odbiera. Niekorzystna diagnoza to nie wyrok, to konieczność podjęcia walki i ogłoszenie zwycięstwa. Lektura książki z pewnością doda wiary, otuchy i nadziei, że mimo zmagania się z chorobą możemy realizować swoje marzenia.

Już nigdy …

Ada była pewna, że usłyszała wyrok śmierci. Bez wsparcia rodziców i przyjaciół coraz bardziej zamykała się w sobie, popadając w depresję. Po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego dostała list od babci, który diametralnie zmienił jej nastawienie do rzeczywistości. Zapragnęła stać się normalną nastolatką, nawet jeśli oznaczałoby to walkę z własnymi słabościami.

Nigdy nie wiadomo, jak wiele czasu każdy z nas ma jeszcze przed sobą. Kto powinien decydować o tym, kiedy to wszystko ma się skończyć? Przypadek? My sami? Czasu nie da się zatrzymać. Trzeba pamiętać o tym, że każda sekunda może być naszą ostatnią. Najwidoczniej większość osób tego nie rozumiała. Choroba otworzyła mi oczy, chociaż byłam jeszcze dzieckiem. Całkowicie zdjęła klapki z moich powiek. Już nigdy nie będę w stanie żyć tak, jak przedtem.

Książka dostępna w dobrych księgarniach i w sklepach internetowych, np. TU

Ten wpis został opublikowany w kategorii BIBLIOTEKA DIABETYKA, BIBLIOTEKA DIABETYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.