KOMPLEKSOWA INFORMACJA

INFOLINIA DLA OSÓB CHORYCH NA CUKRZYCĘ TYPU 1


Numer infolinii dla klientów z Polski:

+48 22 46 56 987 oraz 0 801 080 987


Infolinia ma za zadanie zapewnienie informacji osobom z cukrzycą typu 1, szczególnie tym, którzy korzystają z pomp firmy Medtronic i potrzebują pomocy w związku z ustawieniami pompy, objaśnieniem funkcji lub problemami technicznymi. Wszelkie problemy dotyczące pomp insulinowych, które dotychczas były kierowane do przedstawicieli firmy Medtronic lub osób szkolących z obsługi pomp, teraz będą rozwiązywane przez zespół infolinii. Potencjalni klienci, którzy chcieliby uzyskać więcej informacji na temat terapii pompami insulinowymi lub chcieliby zadać ogólne pytania, również uzyskają informację.

Terapia za pomocą pompy insulinowej zapewnia:

  • Wolność od wstrzyknięć wykonywanych wielokrotnie w ciągu dnia
  • Swobodę wyboru czasu jedzenia, spania oraz podejmowania aktywności fizycznej
  • Lepszą kontrolę glikemii przy mniejszym ryzyku wystąpienia niskich stężeń glukozy we krwi

Pompa Insulinowa MiniMed Paradigm® 722 oraz System Ciągłego Monitorowania Glikemii stanowią najbardziej zaawansowaną z dostępnych terapii pompą insulinową. Po zintegrowaniu ciągłego monitorowania glikemii z tym systemem, zawsze i wszędzie możesz zobaczyć na wyświetlaczu Twoje aktualne stężenie glukozy we krwi – coś, co nie jest możliwe przy stosowaniu jedynie standardowego glukometru.

Cukrzyca jest chorobą, która staje się jednym z największych światowych problemów zdrowotnych. W Europie na cukrzycę typu 1 zapada rocznie około 10 000 dzieci do 15 roku życia, a liczba ta z roku na rok się zwiększa. Szacuje się, że w 2010 roku w Polsce będzie 273 000 pacjentów z cukrzycą typu 1, z czego około 90% będą stanowiły dzieci i młodzież. W naszym kraju na cukrzycę choruje ponad dwa miliony osób, co odpowiada ponad 5% populacji, a w okresie ostatnich 15 lat zanotowano aż 3-krotny wzrost liczby zachorowań1.

(Anna Noczyńska, specjalista endokrynologii dziecięcej Kierownik Kliniki Endokrynologii i Diabetologii Wieku Rozwojowego Akademii Medycznej im. Piastów Śląskich we Wrocławiu, Cukrzyca typu 1 u dzieci i dorosłych, Forum Zdrowia)


Ten wpis został opublikowany w kategorii POMPA INSULINOWA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.