NIE DLA CUKRÓW. Kampania dla zdrowia.

Logo akcji Nie dla cukrówNIE DLA CUKRÓW

Kampania społeczna „Nie dla cukrów” i serwis www.niedlacukrow.pl wystartowały!

Kampania społeczna „Nie dla cukrów” i towarzyszący jej serwis internetowy www.niedlacukrow.pl mają uświadomić Polakom jak ważna jest profilaktyka, wiedza i wizyty kontrolne w walce z cukrzycą. Statystyki pokazują, że aż 40% chorych osób nie zdaje sobie nawet sprawy z tego, że choruje. Pozostałe 60%, z uwagi na późną diagnozę,  walczy z chorobą z różnym skutkiem. Kampania ma to zmienić!

Inicjatywa realizacji kampanii społecznej, poświęconej cukrzycy, to odpowiedź na statystyki zachorowalności, które w Polsce są zatrważające i z roku na rok wzrastają. Mimo dostępności branżowych mediów, materiałów eksperckich i analiz dotyczących występowania choroby, sposobów jej zapobiegania, leczenia oraz profilaktyki.  Polska, zgodnie z rankingiem Międzynarodowej Federacji Diabetologicznej (IDF), zajmuje w Europie wysokie czwarte miejsce pod względem częstości występowania cukrzycy – za Rosją, Portugalią i Cyprem i jedno z ostatnich miejsc wśród krajów Unii Europejskiej pod względem wydatków na leczenie jednego chorego na cukrzycę. Mniej od Polaków na leczenie tego schorzenia wydają jedynie mieszkańcy Litwy i Łotwy.


Opóźnij cukrzycę

Kampania społeczna „Nie dla cukrów” ma na celu  zwrócenie uwagi na problem występowania cukrzycy i sposobów jej zapobiegania.

Nie od dziś wiadomo, że na cukrzycę chorują coraz to młodsi pacjenci. Zła dieta, złe nawyki żywieniowe, siedzący tryb życia i zła jakość posiłków przyczyniają się do wzrostu zachorowań wśród młodzieży. Czasem wystarczy zmienić przyzwyczajenia, usystematyzować pory posiłków i poziom cukru wraca do normy! Ale o tym trzeba wiedzieć i zmienić to należy już dziś!

– Kampania „Nie dla cukrów”  pozwoli na jeszcze aktywniejsze, niż do tej pory,  informowanie osób chorych na cukrzycę typu 2 w społeczeństwie. Dzięki wczesnemu wykryciu schorzenia, a jeszcze przed wystąpieniem poważnych powikłań z nim związanych, można zastosować odpowiednie metody leczenia, które opóźnią chorobę lub jej zapobiegną. Żeby tak się stało, pacjenci, osoby zagrożone cukrzycą, lub nieświadomie na nią chore,  zasługują  na fachową i sprawdzoną wiedzę, by móc odpowiednio wcześnie zareagować i sobie pomóc! – mówi Benedykt Wolnicki, viceprezes PPH VARIA Sp. z o.o. , firmy będącej głównym partnerem kampanii.

Więcej szczegółów znajduje się na stronie:  www.niedlacukrów.pl, http://varia.com.pl/


 

Ten wpis został opublikowany w kategorii ARCHIWUM. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.