SAMOKONTROLA CUKRZYCY. Nowy sposób monitorowania.

Aplikacja na telefon.Nowoczesna samokontrola cukrzycy

Dbanie o zdrowie z wykorzystaniem urządzeń mobilnych – to światowy trend.  Nowoczesne glukometry, urządzenia do monitorowania stężenia glukozy we krwi, wyposażone w zaawansowane rozwiązania są tego przykładem. Na jakie potrzeby odpowiadają? Jak ułatwiają codzienne życie osób chorych na cukrzycę.

Cukrzyca jest chorobą przewlekłą. Z rozmów z pacjentami wiem, że kluczowe jest jej zaakceptowanie – tak, aby cieszyć się życiem mimo choroby. To szczególnie ważne dla ludzi młodych i aktywnych. Wielu z nich przyznaje, że powinno lepiej kontrolować cukrzycę, ale często brakuje im chęci i czasu. Dla nich świat cyfrowy jest naturalnym środowiskiem, więc system do monitorowania stężenia glukozy współpracujący z aplikacją to z ich punktu widzenia wygodne rozwiązanie – mówi dr hab. n. med.  Agnieszka Szadkowska, diabetolog.

Nareszcie bez papieru

Pierwsze dni to był zachwyt, bawiłem się opcjami w menu. Wreszcie miałem szansę zrezygnować z papierowego dzienniczka, który był dla mnie zmorą – mówi Daniel, 31-letni informatyk, pacjent chory na  cukrzycę typu 1 – Mam całą paletę dostępnych opcji: jaką aktywność (prowadziłem), jaki to był dzień – rewelacyjnie szybko – dodaje

– (System) jest bardzo fajny, mieści się nawet w niewielkich torebkach. Wyniki mam zawsze przy sobie, a jest to szczególnie ważne podczas niezaplanowanych wizyt u lekarza – ocenia Danuta, 37 lat, pacjentka z cukrzycą typu 1, nauczycielka przedszkolna.

Rzadko rozstajemy się z telefonem – częściej zapominamy o dzienniczku czy glukometrze. A teraz zawsze otwierając telefon widzimy tę aplikację. Nie potrzebujemy dzienniczka, bo wszystko zapisuje się w telefonie – to opinia 18-letniej licealistki Karoliny, pacjentki z cukrzycą typu 2.

Łatwość obsługi

Bardzo mi się spodobała aplikacja – jest jasna nawet dla osoby takiej, jak ja, która nienawidzi nowinek – mówi Monika, 40 lat, pacjentka z cukrzycą typu 2, kucharz w firmie cateringowej.

Nie powiem, że z początku nie czułam trochę strachu czy sobie poradzę, ale strach ma wielkie oczy i okazało się, że wcale nie jest to trudne – wspomina Monika, 40 lat, pacjentka z cukrzycą typu 2, prowadząca stowarzyszenie osób chorych na cukrzycę.

Aplikację można pobrać bezpłatnie – jest dostępna w wersji na Androida i iOS, a rejestrując się na stronie www.contourplusone.pl można bezpłatnie otrzymać glukometr.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii, GLUKOMETRY i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.