Poradnik (nie tylko) dla pacjenta. Cukrzyca. Jak z nią żyć?

Poradnik (nie tylko) dla pacjenta.Poradnik diabetyka. Okładka książki.

Cukrzyca. Czym jest ? Jak wygląda życie diabetyka? Kiedy mierzyć poziom cukru? Jakie insuliny są dostępne na polskim rynku? Na te i wiele innych pytań odpowiada doświadczona edukatorka i pielęgniarka diabetologiczna.

Jeśli u Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich zdiagnozowano cukrzycę, ta książka pomoże Ci oswoić chorobę i nauczy Cię, jak z nią żyć na co dzień: pracować, uprawiać hobby, podróżować. Wystarczy bowiem zdobyć dostateczną wiedzę o cukrzycy, aby zapewnić sobie odpowiednią samoopiekę i cieszyć się niezależnością. Pamiętaj jednak, że nic nie zastąpi porady profesjonalnego personelu medycznego.

Poradnik diabetyka  –  dowiesz się m.in.:

  • na czym polega samokontrola w cukrz
  • jaki wybrać system do pomiaru glikemii,
  • jak wyliczyć wymienniki węglowodanowe i białkowo-tłuszczowe,
  • w jaki sposób wstrzykiwać insulinę,
  • jakich potraw unikać,
  • jakie prawa i obowiązki ma diabetyk.

Poznasz także niekonwencjonalne metody wspomagające leczenie chorób przewlekłych. W książce znajdziesz również przykładowy tygodniowy jadłospis diabetyka.

O Autorce

Dorota Drozd), pielęgniarka posiadającą specjalizację diabetologiczną, edukator diabetologiczny i psychodietetyk, członkini Polskiego Towarzystwa Diabetologicznego i Europejskiej Fundacji Pielęgniarek Diabetologicznych (European Fundation Nurses in Diabetes). Praktykuje i opiekuje się osobami chorymi na cukrzycę w Poradni Diabetologicznej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie.  Jest autorką książek Kuchnia polska dla diabetyków oraz Kuchnia świata dla diabetyków wydanych przez Wydawnictwo RM oraz licznych artykułów popularnonaukowych. Bierze udział w wielu konferencjach w kraju i za granicą.

Patronat medialny nad tytułem sprawuje Magazyn „PEN. Cukrzyca  i Otyłość  oraz portal moja cukrzyca.org  (http://www.mojacukrzyca.org).

Książka do nabycia w dobrych księgarniach i w sklepach internetowych. Wydawcą Poradnika jest wyróżnione  przez czytelników „PEN-a”  w roku 2017 wydawnictwo RM. Więcej nawww: http://www.rm.com.pl/

Ten wpis został opublikowany w kategorii BIBLIOTEKA DIABETYKA, BIBLIOTEKA DIABETYKA i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.