CIŚNIENIE-WAŻNA SPRAWA. Sprawdzaj regularnie!

Ciśnieniomierz automatyczny naramienny UA-651Ciśnieniomierz automatyczny naramienny UA-651

Prawidłowy pomiar ciśnienia tętniczego w samokontroli cukrzycy a także u osób z nadwagą i otyłością ma ogromne znaczenie w diagnostyce i leczeniu. Zawsze mamy wątpliwości jaki ciśnieniomierz kupić. W aptekach i w sklepach medycznych jest spory wybór i różne ceny. Który najlepszy?  Lekarze zalecają aby korzystać z ciśnieniomierzy o potwierdzonej jakości pomiaru.

Nadciśnienie tętnicze.

Temat nadciśnienia tętniczego jest niezwykle ważny nie tylko dla chorych z cukrzycą , ale także dla osób z nadwagą. Nadciśnienie tętnicze i cukrzycę uważa się za schorzenia wzajemnie ze sobą powiązane. Wykazano, że nadciśnienie występuje 2-3-krotnie częściej u chorych na cukrzycę, niż u osób bez cukrzycy, a 50% chorych z NT jest otyłych. Jednocześnie chorzy z nadciśnieniem posiadają szczególne predyspozycje do rozwoju cukrzycy. Współistnienie obu schorzeń nasila i przyspiesza rozwój zmian w wielu narządach, zwiększa ryzyko rozwoju poważnych powikłań oraz zagrożenie przedwczesnym zgonem.

Nadciśnienie tętnicze jest chorobą układu krążenia, podczas której w naczyniach panuje zwiększone ciśnienie krwi. Często chory nie odczuwa podwyższonego ciśnienia tętniczego i na ogół diagnozowane jest przypadkowo. Należy zwrócić uwagę na takie objawy jak: uderzenia ciepła, zaczerwienienie twarzy, zawroty głowy, szum w uszach, bezsenność, duszność, potliwość. Mogą one sygnalizowa  początek choroby. Towarzystwa diabetologiczne i kardiologiczne zalecają tym chorym samokontrolę ciśnienia tętniczego, aby możliwie Ciśnieniomierz automatyczny naramienny UA-651 najwcześniej wykryć nadciśnienie, gdyż zlekceważone może stać się przyczyną groźnych chorób takich jak zawał serca czy udar.

Samokontrola ciśnienia tętniczego

Samodzielne wykonywanie pomiarów przez chorego w warunkach domowych ma wiele zalet. Poprawia współpracę pacjenta z lekarzem, a także jest niezwykle pomocne w diagnostyce nadciśnienia białego fartucha oraz ocenie efektów zmiany dawek i rodzaju stosowanych leków hipotensyjnych. Jednocześnie lekarze podkreślają, że chorzy powinni korzystać z ciśnieniomierzy o potwierdzonej jakości pomiaru. Postulują przyjęcie progu 130/80 mmHg jako granicy normalnego ciśnienia tętniczego ocenianego na podstawie samokontroli.

Dobry, sprawdzony ciśnieniomierz

  • Ciśnieniomierz UA-651 otrzymał tytuł Superproduktu Roku 2015 i 2016, co świadczy, że został pozytywnie zweryfikowany przez Czytelników „PEN-a” i chętnie używany jest przez osoby, które powinny na bieżąco kontrolować ciśnienie krwi. I to nie tylko diabetycy!

(PEN. Cukrzyca i Otyłość” nr 1/2016)

 

Warto skorzystać z porady fachowców aby niepotrzebnie  nie wydawać pieniędzy na sprzęt, który potem nie sprawdzi się.


Ten wpis został opublikowany w kategorii PROFILAKTYKA i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.