CZWARTKOWE OBIADY DIABETYKÓW. Burmistrz przy kuchni.

Obiady czwartkowe diabetyków. Przy kuchni burmistrzowie.Obiady Czwartkowe u Diabetyków

Spotkania diabetyków przy zastawionym stole stały się w Białymstoku już tradycją. Odbywają się zwykle raz w miesiącu. Uczestniczą w nich nie tylko diabetycy ale także znani i cenieni ludzie z regionu, autorytety medyczne, dietetycy, rehabilitanci, psycholodzy.  Program spotkania obejmuje wspólne przygotowywanie i degustację potraw zalecanych otyłym i chorym na cukrzycę. Zawsze jest też wykład diabetologa lub dietetyka jako element edukacyjny i zarazem wprowadzenie do degustacji. Deserem jest z reguły występ chóru lub zespołu muzycznego.

Burmistrz przy kuchni

Przy jednym stole spotykają się ci, którzy borykają się z chorobą i ci, którzy mogą pomóc. Obecni są  producenci zdrowej żywności, przedstawiciele firm farmaceutycznych.  Cenne są nie tylko potrawy przygotowywane na miejscu przez prezydentów miast, burmistrzów, szefa policji czy znanego sportowca albo aktora ale przede wszystkim kontakty, wymiana doświadczeń, wspólne rozmowy. To wyjątkowy czas diabetyków. Czują się zauważani, chętnie dzielą się swoimi problemami. Z uwagą przysłuchują się radom i opiniom specjalistów. Ze spotkania wychodzą z nadzieją i pytają –  Kiedy następne spotkanie?

Na ostatnim Czwartkowym Obiedzie u Diabetyków przygotowaniem obiadowej oferty zajęła się dr Małgorzata Buraczyk, burmistrz Suraża –  Sławomir Halicki oraz burmistrz Supraśla – Radosław Dobrowolski. Tak przygotowane dania poddawane są ocenie wszystkich uczestników czwartkowego spotkania diabetyków. Bez taryfy ulgowej . . . Deserem był występ policyjnego chóru pod dyrekcją  Doroty Miłkowskiej a w przerwie o zakwasie, chlebie i nowalijkach i mrożonkach mówiła dr Danuta Pawłowska.

 

Ten wpis został opublikowany w kategorii PROFILAKTYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.