KOMFORTOWE PODAWANIE INSULINY

Gensupen. Komfortowe podawanie insuliny.

GensuPen. Nowoczesność i innowacja.

Bioton wprowadził  na rynek nowy, automatyczny  wstrzykiwacz do insuliny GensuPen. Jest to pierwszy na rynku automatyczny wstrzykiwacz z możliwością korekty dawki. Urządzenie pozwala także chronić pacjentów przed uszkodzeniami tkanek.

GensuPen to nowoczesne i innowacyjne urządzenie do podawania insuliny, opracowane przez Polskich inżynierów i naukowców z  grupy Bioton, produkowane w Polsce. Od konkurencji wyróżnia go niezawodność i wysoka jakość,  intuicyjność obsługi, automatyzm podania insuliny, wygodna korekta dawki, czytelna i lekka konstrukcja oraz wysoki komfort użytkowania dla pacjenta.

Stała optymalna prędkość to minimalizacja uszkodzenia tkanek.

Stałą prędkość wstrzykiwania insuliny zapewnia Automatyczny System Iniekcyjny GensuPen– w momencie naciśnięcia i przytrzymania spustu uwalniającego dawkę aktywuje się popychacz, który przesuwa się do przodu  – wstrzyknięcie insuliny następuje  ze stałą prędkością. Ten mechanizm chroni pacjentów z cukrzycą przed rozwarstwieniem oraz traumatyzacją tkanki igłą.


Usytuowanie spustu to łatwe i komfortowe podanie insuliny.

Automatyczny System Iniekcyjny GensuPen wymaga naciśnięcia spustu na odległość nie większą niż 3 milimetry, bez względu na wielkość ustawionej dawki. Jest to możliwe dzięki specjalnej budowie urządzenia, w którym wykorzystano unikalny mechanizm zwalniający, zamiast ręcznego tłoka, który występuje w innych wstrzykiwaczach dostępnych na polskim rynku. Innowacyjna budowa GensuPen sprawia, że podawanie leku staje się łatwiejsze i bardziej komfortowe dla pacjenta.

Minimalna siła do aplikacji dawki, to wygoda stosowania dla pacjenta.

Przy pomocy Automatycznego Systemu Iniekcyjnego GensuPen, siła, z jaką pacjent wykonuje iniekcję, jest nieporównywalnie niższa w stosunku do wstrzykiwaczy manualnych. U chorych z problemami manualnymi, neurologicznymi czy przy zapaleniach znacznie odciąża stawy palców i poprawia komfort oraz wygodę wstrzyknięć.

Korekta i wskaźnik dawki

GensuPen jest pierwszym na rynku automatycznym wstrzykiwaczem z możliwością korekty dawki. Prosta korekta dawki oraz zróżnicowany dźwięk przy nastawianiu oraz cofaniu dawki, to cecha unikatowa, która daje pacjentowi pewność wykonywanych czynności. Urządzenie posiada także wbudowaną powiększającą lupkę z dużymi czytelnymi cyframi w oknie selektora. Dla lepszej widoczności zostały zastosowanie czarne cyfry na białym tle, czego nie posiadają inne wstrzykiwacze funkcjonujące na rynku polskim.

GensuPen posiada także bardzo widoczny, podwójny wskaźnik, dający pewność wykonania iniekcji:
– pojawienie się zielonej kropki w okienku sygnalizatora,
– powrót licznika do pozycji ‘0”.

Konstrukcja

GensuPen jest lżejszy od innych wstrzykiwaczy, dostępnych na rynku polskim. Jest to cecha  istotna dla pacjenta, który musi nosić wstrzykiwacz na co dzień przy sobie. Jednocześnie urządzenie jest wykonane z najlepszej jakości kompozytów, tworząc solidny, bezpieczny i dyskretny produkt.

Więcej informacji:

www.bioton.pl

Ten wpis został opublikowany w kategorii PROFILAKTYKA. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.