Zróbmy to sami. WAKACJE MŁODYCH DIABETYKÓW.

Zaproszenie na wakacje

Firma Medtronic po raz czwarty zaprasza dzieci chore na cukrzycę typu 1 na dwa letnie obozy. Diabetycy - wakacje. Oferta wakacyjna.
W tym roku młodzi diabetycy w wieku od 10 do 17 lat spędzą wakacje w Gościńcu Wiecha pod Warszawą. Dla większości będą to pierwsze samodzielne wakacje z dala od domu i rodziców.

Firma Medtronic organizuje czwartą już edycję wyjazdów wakacyjnych. Zgłoszenia na obóz należy wysyłać do dnia 29 maja 2011 korzystając z formularza znajdującego się na stronie www.pompy-medtronic.pl. O uczestnictwie w obozach sponsorowanych przez Medtronic będzie decydowała kolejność zgłoszeń, wysokość dochodu na członka rodziny oraz opinia lekarza prowadzącego. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.pompy-medtronic.pl/dla-was/obozy-medtronic/obozy-2011.html w zakładce Dla Was.

W tym roku organizowane są dwa turnusy w terminach: 9-16 lipca oraz 19-24 lipca pod hasłem „Zróbmy to sami”. Każdy z obozów będzie powrotem do czasów, w których świat wyglądał nieco inaczej. Dzieci wraz z doświadczoną kadrą będą m.in. piekły chleb, plotły z wikliny, a także odwiedzą kuźnię. Obóz drugi jest dedykowany wszystkim dzieciom, które już uczestniczyły w naszych obozach bądź nie zakwalifikowały się ze względu na przekroczenie wysokości dochodów.


Zróbmy to sami

Celem, który przyświeca organizatorom jest nauka samodzielności i edukacja w zakresie efektywnych metod samokontroli cukrzycy oraz kontrolowania poziomu glikemii podczas wysiłku fizycznego. W trakcie zajęć połączonych z zabawą dzieci m. in. poznają zasady zdrowego odżywania, uczą się zmiany niewłaściwych nawyków żywieniowych, liczenia wymienników czy wymiany zestawu infuzyjnego w pompie insulinowej. Magda Zadora, koordynator obozów podkreśla: „Dzieci chorujące na cukrzycę muszą mieć dużą wiedzę na temat swojej choroby. Od ich wiedzy, prawidłowej samokontroli oraz podejścia do choroby zależy skuteczność terapii.”

Obóz wakacyjny stwarza dzieciom również możliwość nawiązania kontaktów z rówieśnikami. „Wsparcie psychiczne i wymiana doświadczeń jest bardzo ważnym aspektem dla uczestników wyjazdu. Dla wielu obóz jest przełomem, zmieniającym podejście do choroby. Jest to początek nabierania wiary w siebie oraz budowania poczucia własnej wartości – którego tak często brakuje dzieciom przewlekle chorym” – dodaje Magda Zadora.

Kasia, uczestniczka zeszłorocznego obozu tanecznego w Zagrodzie Kuwasy, wspominając wakacje, mówi:  „Pobyt był wspaniały. Nigdy się tak dobrze nie czułam. Wokół mnie dzieci miały ten sam problem
z chorobą, mogłam szczerze porozmawiać.”

Mama jednej z uczestniczek, Angeliki dodaje: „Po raz pierwszy od czasu zachorowania moja córka miała możliwość uczestnictwa w wyjeździe, na którym pomimo braku rodziców mogła czuć się bezpiecznie. Pobyt na obozie był nie tylko wspaniałą zabawą, ale również szansą zaznajomienia się z zagadnieniami związanymi z cukrzycą i możliwościami pompy insulinowej. Angelika nabrała pewności siebie i zmienia samodzielnie wkłucia”.

Informacje na temat programu tegorocznego obozu, dojazdu, rekrutacji oraz terminy turnusów znajdują się na stronie www.pompy-medtronic.pl w zakładce http://www.pompy-medtronic.pl/dla-was/obozy-medtronic/obozy-2011.html

Ten wpis został opublikowany w kategorii PROFILAKTYKA i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.