Jak GPS dla diabetyków

To warto przeczytać

Czym jest cukrzyca? Jak wygląda życie diabetyka? Kiedy mierzyć poziom cukru? Jaka powinna być dieta „słodkich” ludzi? Takie i podobne pytania zadają sobie osoby, u których zdiagnozowano cukrzycę. Myślą oni  wówczas, że to już koniec, że nic już więcej nie da się zrobić, że trzeba natychmiast ze wszystkiego zrezygnować oraz że nie można już realizować swoich marzeń, że nie można normalnie żyć.  Książka Doroty Drozd „Cukrzyca. Jak z nią żyć” (Wydawnictwo RM) , której drugie wydanie ukazało się ostatnio i jest dostępne w księgarniach i w Internecie to najlepsza lektura dla tych, którzy właśnie wrócili od lekarza załamani. Z cukrzycą i mętlikiem w głowie.

Książka dla takich ludzi jest jak GPS. GPS dla diabetyków. Z tego poradnika chorzy będą mogli dowiedzieć się m.in.: na czym polega samokontrola w cukrzycy, jaki wybrać system do pomiaru glikemii, jak wyliczyć wymienniki węglowodanowe i białko-tłuszczowe.

Myślę, że po lekturze tej książki będzie nam łatwiej, że odzyskamy dawny entuzjazm. Odzyskamy wiarę w to, że z cukrzycą można żyć normalnie.

Ukazało się  drugie wydanie bardzo dobrej książki kucharskiej dla diabetyków. Warto ją mieć. Jest to książka pt. „ Ciasta i desery dla diabetyków” przygotowana przez Agatę Lewandowską (Wydawnictwo RM). Zawiera około 120 przepisów na desery na ciepło i na zimno, ciasta i ciasteczka, lody, koktajle, musy i placki. Można żyć zdrowo i  jeść zdrowo, przestrzegając lekarskich  wskazówek. I bez cukru!

Ten wpis został opublikowany w kategorii BIBLIOTEKA DIABETYKA, BIBLIOTEKA DIABETYKA, ZDROWIE i oznaczony tagami , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.